Vlákna hyperčasu

Nový samostatný sci-fi román

Vydání ve 3. týdnu v září 2007
Počet stran 460, cena 265 Kč
Ilustrace na obálce Patrik Krásný
Vnitřní ilustrace Jiří Pultar


 

Anotace:  

  ...mimořádné vystoupení Snoitomeho, největšího mistra životního stylu eimp, se koná na planetě Trečka!
  Mnozí by za letenky upsali duše, v krajní nouzi i své vlastní. Ale obětují také životy? Kdosi neznámý totiž plánuje masakr diváků.
  I teenager Honzborg získá vysněnou cestu dost draze. Dostává se na Trečku za vražedně dramatických okolností. Díky tomu si vyslouží nenávist nejen fanatických negonistů, ale i všehoschopné ženy, která v sobě nese sugesci nebezpečného bludu, záhadně spojeného s tajně chystaným masakrem.
  Mladý eimpík se prodírá hurikánem, na souši i na moři. Proplétá se jeskynními labyrinty Trečky, provázený nepřízní půvabné chovatelky geštěrů, malých kamenožroutů. Bojuje nejen o vlastní osud. Blíží se hodina Vláken hyperčasu, okamžik ohrožující desetitisíce nevinných lidí...

Recence: Lidovky, Neviditelný pes   (lokální kopie recenze)


Co možno prozradit?

  • Samostatný román nebo vícedílné pokračování :-( ?

Jedná se o zcela samostatný příběh s plně ukončenou dějovou linkou, k jehož čtení není nutné znát jiné moje knihy, neboť jejich světy se tady nevyužívají.

Vlákna hyperčasu si vytvářejí nové, zcela originální prostředí a mají i svůj vlastní, zcela nezávislý příběh. Úvod začíná na Zemi v Čechách, ale tady se čtenáři zdrží jen velmi krátce. Děj se brzy přesune na Trečku, jedinou obydlenou planetu v soustavě Stephan Trekins, viz obrázek dole.

Časově se román odehrává víc jak půlstoletí po Doteku nulačasu a krátce před Narkou. Objeví se tady Rievan Efer a Černý negon (Dotek nulačasu), dále Jackit Yson (budoucí elitní major z Narky), ale jen jako vedlejší postavy. Všichni zkušební čtenáři, kteří se uvolili přečíst si Vlákna hyperčasu během korektur, aniž znali moje předešlá díla, se mě poté zvědavě ptali, jaké postavy se vlastně už vyskytly v jiných mých knihách. Jinými slovy, kdybych vedlejší hrdiny přejmenoval, jakákoliv souvislost by skoro zmizela. Byla to jedině nostalgie, která mě vedla k použití jmen známých z mých předešlých románů; některé postavy mi docela přirostly k srdci, a tak jsem si v nové knize dovolil zmínit se o jejich dalších osudech, respektive předešlých příhodách.

  • Co si přečíst jako první?

Osobně bych volil napřed Vlákna hyperčasu, protože jde opravdu o hodně samostatný příběh. Poté si lze přečíst Dotek nulačasu a nakonec Narku.

  • Bude další pokračování?

  • Ano, dokonce jsem ho už celé dopsal.  Do světa Vláken hyperčasu jsem zasadil také akční román Ztroskotaný čas, vypovídající o dalších příhodách velmistra průšvihů Honzborga, hlavního hrdiny Vláken hyperčasu.

 

Hlavní stránka arrowu.gif (1001 bytes)