Vlákna hyperčasu

Vydání jako e-kniha, červenec 2021, počet stran 338.
Knižní vydání 2007, počet stran 460

Ilustrace na obálce Jan Patrik Krásný (http://krasnyart.eu/)
Vnitřní ilustrace Jiří Pultar

 

Anotace:  

 Světoznámý mistr Snoitome vystoupí na planetě Trečka ve hvězdné soustavě Trekins. Mnozí by upsali duši, v krajní nouzi i svou vlastní, aby získali letenky na jeho show Vlákna hyperčasu. Obětují však úplně vše? Kdosi totiž plánuje masakr diváků…

Teenager Honzborg odletí ze Země za vražedných okolností doprovázený osobou záhadně spojenou s chystaným masakrem. Na Trečce prchá za hurikánu po souši i moři. Proplétá se jeskynními labyrinty spolu s chovatelkou kamenožravých geštěrů. Vlákna hyperčasu jim možná neutečou, ale uniknou oni jim?

~~~

E-kniha dostala novou obálku se scénou z příběhu a rovněž svižnější dějovou zkratku v úvodní pozemské části coby autorův pozdní nápad, který se kdysi již nestihl zakomponovat do tištěné verze. Události na Trečce se nezměnily.
Vlákna hyperčasu vyprávějí ukončený příběh. Jeho volné pokračování Ztroskotaný čas se sice odehrává ve stejném světě, ale otevře jinou originální zápletku. Bude vydané v srpnu 2021 též jako ekniha.


Obálka původní knižní verze od Jan Patrika Krásného: (E-kniha získala obálku více odpovídající ději.)


Recence knižní verze: Lidovky, Neviditelný pes   (lokální kopie recenze )

Co možno prozradit (rozhovor z roku 2007)

  • Samostatný román nebo vícedílné pokračování :-( ?

Jedná se o zcela samostatný příběh s plně ukončenou dějovou linkou, k jehož čtení není nutné znát jiné moje knihy, neboť jejich světy se tady nevyužívají.

Vlákna hyperčasu si vytvářejí nové, zcela originální prostředí a mají i svůj vlastní, zcela nezávislý příběh. Úvod začíná na Zemi v Čechách, ale tady se čtenáři zdrží jen velmi krátce. Děj se brzy přesune na Trečku, jedinou obydlenou planetu v soustavě Stephan Trekins, viz obrázek dole.

Časově se román odehrává víc jak půlstoletí po Doteku nulačasu a krátce před Narkou. Objeví se tady Rievan Efer a Černý negon (Dotek nulačasu), dále Jackit Yson (budoucí elitní major z Narky), ale jen jako vedlejší postavy. Všichni zkušební čtenáři, kteří se uvolili přečíst si Vlákna hyperčasu během korektur, aniž znali moje předešlá díla, se mě poté zvědavě ptali, jaké postavy se vlastně už vyskytly v jiných mých knihách. Jinými slovy, kdybych vedlejší hrdiny přejmenoval, jakákoliv souvislost by skoro zmizela. Byla to jedině nostalgie, která mě vedla k použití jmen známých z mých předešlých románů; některé postavy mi docela přirostly k srdci, a tak jsem si v nové knize dovolil zmínit se o jejich dalších osudech, respektive předešlých příhodách.

  • Co si přečíst jako první?

Osobně bych volil napřed Vlákna hyperčasu, protože jde opravdu o hodně samostatný příběh. Poté si lze přečíst Dotek nulačasu a nakonec Narku.

  • Bude další pokračování?

  • Ano, dokonce jsem ho už celé dopsal.  Do světa Vláken hyperčasu jsem zasadil také akční román Ztroskotaný čas, vypovídající o dalších příhodách velmistra průšvihů Honzborga, hlavního hrdiny Vláken hyperčasu.

 

Hlavní stránka arrowu.gif (1001 bytes)