Dotek nulačasu

Jeden sci-fi román ve dvou kniháchAnotace: Část první — Nula plus 

Lidstvo si prožilo svou první celosvětovou ekologickou katastrofu a vyrovnává se s následky. Bitevní roboti střeží hranice Evropské unie proti nelegální imigraci a Pražská smlouva omezila počty spacer, nosičů směrových nukleárních pum, ale žádné opatření nezabránilo dalšímu soupeření států a nadnárodních společností. Síťové servery i obchodníci bojují o klienty a tajnou zbraní informační války je nulačas.

A mladý Rievan je s ním spojený víc, než sám tuší, a navíc má mocné nepřátele. Sehnal práci jen v opovrhované polovirtuální herně, ale i odtud je na hodinu propuštěn, když se pokusí zachránit jednoho klienta (ilustrace na obálce). Světoznámá firma mu nabídne vzápětí nové zaměstnání, které se ukáže jako báječná příležitost, jenže pro jiné.

Napínavá hard sci-fi vypráví o světě, kterého se ještě můžete dožít.

Richard Šusta: Dotek nulačasu část první - Nula plus. Vyšlo v červnu 2003. Cena 198 Kč, počet stran 420.

Další podrobnosti uvádějí recenze a ukázka nahoře.


 

Anotace: Část druhá — Nula mínus 

Kosmické bitvy nevypadají tak jako ve virtuálních filmech. Jsou neokázalé, krátké a nesmírně nákladné. Přesto se zdá, že lidstvo směřuje k prvnímu vesmírnému konfliktu. Rievan zatím netuší, že jako expert měsíční policie se zúčastní souboje v Kirké, největší polovirtuální herně na světě, a odkryje tam tajemství, jehož zveřejnění se nehodilo žádné straně do plánů.

Na šachovnici sahající od Země k Marsu se rozestavují figurky vojensko-politické hry a Rievan náhle stojí proti své kamarádce Akile. Kruh se uzavírá a příběh spěje k dramatickému finále. A snad i k doteku nulačasu.

Právě vyšlo! (20.8.2003) Cena 209 Kč, počet stran 416.


Nejčastější otázky čtenářů 

Dva, ale jedná se spíš o části než o díly. Příběh je celistvý a k rozdělení došlo z ryze technických důvodů - příliš jsem se rozepsal a nepodařilo se mi vtěsnat děj do rozsahu jedné knihy. Vyjde ve dvou svazcích  Nula plus a Nula mínus, každý bude mít cca 400 stránek. Obě části jsem dopsal současně, začátkem května 2001, a od té doby se společně chystaly k tisku.

Bohužel. Nula plus otevírá mnoho konfliktů, které stimulují hodně dramatické akce, ale až v druhé části Nula mínus.

Rozhodně ne. Děj se plně uzavírá ve druhé části Nula mínus a nemělo význam nastavovat ho; ostatně ani není čím: hlavní konflikt se již vyřešil. 
Napsal jsem sice román Vlákna hyperčasu, kde se objevily dvě postavy z Doteku nulačasu, Rievan Efer a Černý negon, avšak použil jsem je spíš z nostalgie - oba hrdinové mi docela přirostli k srdci. Rozhodně nejde o pokračování: děj nového románu se totiž odehrává 70 let po Doteku nulačasu v  úplně jiném prostředí a má taky odlišnou zápletkou, která vůbec nezávisí na událostech v Doteku nulačasu.

...nejsou. V Doteku nulačasu se žádní nevyskytují. Země si na problémy vystačí zcela sama, a to dnes i v blízké budoucnosti, kdy se příběh odehrává. Žádné příšerky nepotřebuje, je jich tady už přes šest miliard :-)))

Mělo, román jsem dopsal v květnu 2001. První část se chystala na konec října 2001 a druhá na leden 2002. Bohužel vlivem nepříznivých technických podmínek - jakož též řízením osudu, hvězd, celosvětové situace a jiných záludností - dobrý záměr nevyšel, za což se čtenářům omlouvám, ač jsem v tom zcela nevinně a mrzí mě to, stejně jako vydavatele. 

Vydavatel Egon Čierný se k otázce termínu vyjádřil v otevřeném dopise ze dne 17.11.2002:

Nový román Richarda je vynikající a určitě ho na jaře 2003 vydáme. Problém máme pouze finanční, protože řada distributorů i knihkupců  neplatí a vymlouvají se na povodně. Jen v distribuci u Železného se utopily naše knížky za 60.000,-. Řada distributorů však postižena nebyla a stejně se vymlouvají. Doufám, že ty peníze časem dostaneme. Pak hned vydáme výborný Dotek nulačasu. 

Čtenáře srdečně zdraví Egon Čierný

Hlavní stránka arrowu.gif (1001 bytes)